Biežāk uzdotie jautājumi

Par arodbiedrības biedra statusu, izbeidzot darba attiecības ar RIMI / MAXIMA

Kā rīkoties arodbiedrības biedram, kurš pārtrauc darba attiecības ar RIMI / MAXIMA un iegūst bezdarbnieka statusu, bet vēlas turpināt sastāvēt arodbiedrībā? Un, ja pēc tam persona uzsāk darbu uzņēmumā, kurā nav izveidota arodorganizācija?

  • Biedram par to ir jāinformē Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības (LTDA) birojs (pa t.29432529 vai e-pastu: arodbiedrī[email protected]), kurš piereģistrēs personu kā LTDA individuālo biedru. Par laiku, kamēr biedram būs bezdarbnieka statuss, viņam jāmaksā simboliska biedru nauda – tikai 0,1 % no valstī noteiktās minimālās darba algas jeb 43 centi mēnesī. Ja biedrs vēlas, viņš var veikt biedru naudas maksājumu avansā par visiem 9 bezdarbnieka pabalsta saņemšanas mēnešiem – 3,87 EUR jeb citu periodu, to norādot bankas pārskaitījumā.
  • Ja biedrs atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā vai viņam ir darbnespējas lapa, tad viņam biedru nauda nav jāmaksā.
  • Nodibinot jaunas darba attiecības, biedrs var pievienoties jaunās darba vietas arodorganizācijai. Bet, ja tādas nav, tad viņš saglabās individuālā biedra statusu. Atrodot vēl vismaz 2 domubiedrus no jauno kolēģu vidus, var tikt nodibināta jauna arodorganizācija.
  • Ja biedrs vairāk kā 3 mēnešus pēc darba attiecību izbeigšanas ar RIMI / MAXIMA nav maksājis biedru naudu, tad viņš tiek izslēgts no Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības.
  • Atkārtoti par Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības biedru persona var tikt uzņemta tikai 6 mēnešus no atkārtotā iestāšanās pieteikuma reģistrācijas dienas LTDA birojā.
    • Piemēram, ja kolēģis aizgājis no darba RIMI/MAXIMA 2018.gada 15.novembrī, viņš no LTDA tiek izslēgts 2019.gada 1.martā.Ja viņš atkārtoto iestāšanās pieteikumu iesniedz 2019.gada 15.martā, tad par LTDA biedru viņš varēs kļūt  tikai 2019.gada 15.septembrī.